KONST
Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar • Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick • Konst, övrigt, Tryck m.m. • Litografier • Oljemålningar • Skulptur & konsthantverk • |
1021 Oljemålning
Utrop: 14.000 kr
6 maj kl 19:24
1005 Akvarell
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:06
5376 Blandteknik
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:49 -
5099 Blyerts
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:39
6091 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm. Höjd: 21 cm
Utrop: 300 kr
6 maj kl 20:12 -
4114 Etsning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:26
5313 Etsning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:52 -
5010 Etsning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 19:19
2084 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 19:43
5289 Etsning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:34 -
5342 Etsningar
Utrop: 700 kr
6 maj kl 20:02 -
2089 Färgetsning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:52
5298 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:04
5299 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:15
5207 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 19:44 -
5211 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 19:51 -
2002 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 20:26
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, brons. Signerad. Längd: 11 cm, höjd: 9 cm
Utrop: 5.000 kr
6 maj kl 19:58
5360 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:46 -
6074 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
6 maj kl 20:32 -
5130 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 18:21
2073 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:40 -
5077 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:32 -
5078 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:33
2083 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:43 -
2081 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:31 -
5384 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:44
5382 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:40 -
5370 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:12 -
5374 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:19
1004 Oljemålning
Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av brännvinsflaskor och tilltugg", Monogramsignerad. Olja på pannå, 62x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 20:18
2036 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 19:48 -
5305 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:59 -
6071 Färglitografi
Utrop: 800 kr
6 maj kl 18:10
6070 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
6 maj kl 19:41 -
5314 Grafiska blad
8 st, diverse. Signerade, oramade lösa blad
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:52 -
6038 Grafiska blad ..
Utrop: 600 kr
6 maj kl 18:58
2076 Grafiskt blad
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:02 -
2074 Grafiskt blad
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:45 -
6017 Litografi
Utrop: 1.500 kr
6 maj kl 20:32
2095 Litografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:34 -
6163 Ojemålningar
Utrop: 600 kr
6 maj kl 20:12 -
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 20:55
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad 1917, Stilleben. Olja på duk, 80x80 cm, yttermått inklusive ram: 94x94 cm
Utrop: 4.000 kr
6 maj kl 19:35
5423 Oljemålning
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
6 maj kl 19:16 -
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 18:56
1038 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 20:48 -
1031 Oljemålning
Utrop: 4.000 kr
6 maj kl 19:35
6033 Oljemålning
Utrop: 600 kr
6 maj kl 18:50 -
6032 Oljemålning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:03 -
1007 Oljemålning
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 19:36
6030 Oljemålning
Utrop: 600 kr
6 maj kl 20:22 -
1021 Oljemålning
Utrop: 14.000 kr
6 maj kl 19:24 -
1032 Oljemålning
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 18:35
2006 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm
Utrop: 3.000 kr
20 maj kl 18:06
5109 Oljemålning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:47 -
5108 Oljemålning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:46 -
5066 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 19:08
5067 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 19:12 -
3120 Oljemålning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:24 -
5150 Oljemålning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:37
1038 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 19:55 -
6061 Oljemålning
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
6 maj kl 20:53 -
4081 Oljemålning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:08
6118 Oljemålning
Utrop: 800 kr
6 maj kl 18:01 -
1004 Oljemålning
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 20:18 -
6167 Oljemålning
Utrop: 800 kr
6 maj kl 18:32
1032 Oljemålning
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Signerad. Olja på duk, 34x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x43
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 18:35
6049 Oljemålning
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:52 -
5014 Pastell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 19:49 -
5064 Relieftavla / ..
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:04
2084 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 19:43 -
2035 Serigrafi
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 20:01 -
6054 Skulptur
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:44
2031 Skulptur
Utrop: 500 kr
om tre veckor
20 maj kl 20:50 -
4140 Skulptur
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:14 -
6139 Skulptur
Utrop: 700 kr
6 maj kl 20:15
6109 Skulptur
Glas, Clown. Höjd: 21 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
6 maj kl 19:28 -
2015 Skulptur
Utrop: 2.000 kr
om tre veckor
20 maj kl 18:26 -
2008 Skulptur
Utrop: 1.500 kr
om tre veckor
20 maj kl 18:15
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja på duk, ej signerad, intygad a tergo, sterbhusstämpel och signatur, yttermått inklusive ram: 71x56
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 18:55
6036 Skulptur
Herend, Ungern, flicka, porslin. Höjd: 37 cm
Utrop: 1.500 kr
6 maj kl 20:09 -
2006 Skulptur
Utrop: 3.000 kr
om tre veckor
20 maj kl 18:06 -
1018 Skulptur
Utrop: 5.000 kr
6 maj kl 19:58
6106 Skulpturer
Utrop: 600 kr
6 maj kl 20:52 -
6150 Träsnitt
Utrop: 1.000 kr
6 maj kl 18:23 -
5007 Träsnitt
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:13
5009 Träsnitt
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:15 -
5008 Träsnitt
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 19:14
- Metropol Tipsar
1005 Akvarell
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 19:01 -
1021 Oljemålning
Utrop: 14.000 kr
6 maj kl 19:24 -
1038 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 19:55
1007 Oljemålning
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 19:36 -
1004 Oljemålning
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 20:18 -
2084 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 19:43
1018 Skulptur
Utrop: 5.000 kr
6 maj kl 19:58 -
1031 Oljemålning
Utrop: 4.000 kr
6 maj kl 19:35 -
2006 Skulptur
Utrop: 3.000 kr
om tre veckor
20 maj kl 18:06